asdf

Кампанія Всесвітньої організації охорони здоров’я:
«Поглянь на свої руки:
гігієна рук є фактором безпеки
надання хірургічної допомоги» -
5 травня 2016 року

Задля збереження людських життів щорічно 5 травня ВООЗ проводить інформаційну кампанію, яка має на меті покращення особистої гігієни, дотримання санітарно-гігієнічних правил чистоти в помешканнях, на робочих місцях, збереженню довкілля. За останні роки завдяки гігієні рук в медичних закладах збережені мільйони людських життів.
Гігієна рук є одним з показників якості та безпеки надання медичної допомоги, є запорукою профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, кишкових захворювань, хвороб, обумовлених патогенними найпростішими організмами, вірусного гепатиту А, зараження глистами та багатьох інших. Джерелом інфекції можуть бути хворі люди, носії інфекції, а також тварини.  Механізм передачі перелічених хвороб, головним чином, фекально-оральний. Фактори передачі – інфіковані харчові продукти, вода, забруднена виділеннями хворого чи носія інфекції, брудні руки заражених людей. Контактно-побутове зараження відбувається як безпосередньо через забруднені руки хворого або носія (рукостискання), так і через різні забруднені речі (білизну, посуд, іграшки, дверні ручки), з яких здорові люди заносять збудників хвороби в рот руками. Значну роль у передачі інфекцій відіграють мухи.
З моменту госпіталізації пацієнта до його виписки внутрішньолікарняні інфекції можливо попередити завдяки доступній за ціною технології  обробки рук милом та спиртовмісними засобами при умові включення гігієнічних процедур в робочий потік працівників охорони здоров’я. Гігієна рук є головним заходом безпеки при виконанні хірургічних втручань, таких процедур як введення пацієнту інвазивного пристрою, обробка хірургічної рани, ін’єкція.
Ряд публікацій та плакатів ВООЗ, розроблених до проведення кампанії з гігієни рук, розміщені за електронною адресою: http://www.who.int/gpsc/5may/tools/ru/
в тому числі постер «Як мити руки»:


http://www.who.int/gpsc/5may/Poster_how_to_handwash_Rus.pdf?ua=1

Головний лікар                                                       О. Стойка

Когут,
468-06-47

 

ГОЛОВНА

На початок