Стажування лікарів та соціальних працівників у Мюнхені

Діяльність у напрямку ВІЛ/СНІДу у Києві – підвищення кваліфікації
фахівців у галузі медицини та соціальної роботи

otto-munhen Участь у акції 1 грудня 2014 року у міжнародний день СНІД у центрі Мюнхену. Київські та мюнхенські фахівці.

otto-munhen Акція у вагоні мюнхенського метро 1 грудня.

З 1 по 12 грудня 2014 року 5 лікарів та 4 соціальних працівника взяли участь у фаховій програмі та стажуванні у рамках проекту «Діяльність у напрямку ВІЛ/СНІДу у Києві – підвищення кваліфікації фахівців у галузі медицини та соціальної роботи». Ця програма реалізується завдяки давній співпраці мерії міста Мюнхену та Київської міської державної адміністрації. Ще з 1989 року Мюнхен та Київ – міста-побратими.

Фахівці столиці України продовж двох тижнів мали змогу ознайомитися з провідними медичними клініками, соціальними й громадськими організаціями у сфері ВІЛ-допомоги у місті Мюнхені. Пройти стажування у Мюнхенському центрі СНІД-допомоги, в організаціях, які надають медико-соціальну допомогу споживачам ін’єкційних наркотиків, безпритульним тощо. Київська делегація була представлена п’ятьма лікарями та чотирма соціальними працівниками, які були відібрані ще у Києві під час проведення першого семінару 8-12 вересня 2014 року. Фахівці представляли такі установи: Київський міський центр СНІДу - чотири лікаря, Київський міський центр здоров’я – один лікар, Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – два соціальних працівника та Центри для ВІЛ-інфікованих дітей (правого та лівого берегу) – два соціальних працівника.

Мета програми – розвиток фахових зв’язків із спеціалістами міста Мюнхена та активізація мультідисциплінарного підходу до зменшення поширення ВІЛ-інфекції у місті Києві. Обмін досвідом був щирим, доброзичливим і змістовним. Німецькі колеги демонстрували свої напрацювання під час занять у спеціалізованих центрах та на вулицях міста. Також разом з колегами із Мюнхену київські фахівці відмічали 1 грудня Міжнародний День проти ВІЛ-інфекції. Захід відбувався на центральних вулицях міста – це була свічкова хода, яка закінчилася у соборі, де виступали ВІЛ-інфіковані, які згадували померлих пацієнтів від СНІД та підтримували один одного.

Всіх київських фахівців вразило у роботі мюнхенських колег, в першу чергу, - це мінімум бюрократії, ведення клієнтів за допомогою електронних карток, а також максимум уваги до потреб клієнтів, як медичних так і соціальних. Відмічали колеги з Києва також і те, що мюнхенські волонтери, серед яких є і пенсіонери, працюють на високому професійному рівні. Доброзичливість спеціалістів не тільки до клієнтів, але й до своїх колег також приємно дивувало протягом усього перебування. Мабуть головна користь від поїздки це те, що київські фахівці завдяки насиченій програмі та допомозі мюнхенських колег стали справжньою згуртованою мультідисциплінарною командою у сфері ВІЛ. Колеги з Мюнхену надихнули наших фахівців на подолання труднощів у роботі, допомогли подивитися на проблеми ВІЛ-інфекції більш зважено та запланувати низьку заходів у районах міста Києва.

Київські колеги були ознайомлені з одним із нових підходів до безпечного сексу серед ВІЛ-інфікованих, який пропонує Німецька асоціація експертів по боротьбі з ВІЛ: «Секс із «захистом шляхом терапії» - це такий підхід, коли у ВІЛ-позитивного партнера протягом не менше 6 місяців відмічається вірусне навантаження менше 200 копій/мл і коли він регулярно приймає медикаменти. При такому підході людина не заразна, навіть для статевого партнера, і фахівці та ВІЛ-інфіковані активісти декларують гасло: «Позитивний, але не заразний!».

Тобто все частіше громадськість Німеччини та київські фахівці наголошували на тому, що у суспільстві треба популяризувати підхід зі зменшення стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих. Щоб не тільки фахівці, але й пересічні громадяни розуміли, що при ранньому виявлені інфекції та вчасному початку лікування ВІЛ не смертельна хвороба, а хронічне контрольоване захворювання, яке зовсім не обмежує життя людини!

Після повернення до Києва у наших фахівців була нагода поділитися набутим досвідом, як то кажуть «по свіжих слідах». У Дніпровському районі міста 18 грудня 2014 року був організований круглий стіл на тему: «Організація надання медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД серед мешканців Дніпровського району. Стан виконання профілактичних заходів по запобіганню ВІЛ/СНІД». На цьому заході були присутні лікарі, соціальні працівники та профільні громадські активісти. Також підтримали захід майже всі фахівці, які їздили до Мюнхену. Вони надихнули працівників району на поглиблення подальшої співпраці різних установ, відомств та громадських організацій у подоланні поширення ВІЛ-інфекції у Дніпровському районі та впровадженні ефективних заходів профілактики та організації лікування ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей.

Учасник стажування Отто Стойка

Твитнуть
ГОЛОВНА

На початок