sonichev

 

ВІДЧУЙТЕ ДУШУ ТРАВ І БУДЬТЕ ЗДОРОВИМИ

Усе, що нам потрібно для того, щоб не хворіти, бути активними й життєрадісними, поруч. Сумніваєтеся? Тоді вийдіть із квартир на природу і просто погляньте навколо. Ви побачите безліч прекрасних рослин. Вони — сіль землі, неоцінний дарунок, який треба із вдячністю прийняти й навчитися його використовувати. Трави можуть передати нам свою безмежну енергію та силу, якщо навчитися їх слухати й розуміти їхню мову, — вважає лікар народної й нетрадиційної медицини (фітотерапевт) Київського міського центру здоров’я Євгеній СОНІЧЕВ. Про що «потаємно шепочуться» трави? Як із їхньою допомогою віднайти здоров’я й підтримувати себе щодня? Про це та багато іншого наша розмова.
ВИЛІКУВАЛИ АНГІНУ ЗА НІЧ
— Коли Ви вперше почули «розмову» рослин і як це вплинуло на Ваше життя?
— Уже у 8-му класі я твердо вирішив, що буду займатися медициною (у школі вчився на відмінно, особливо захоплювався біологією). Вступив до медучилища, закінчив його без єдиної четвірки й, склавши лише один іспит, пройшов у медінститут. Але моє перше знайомство із травами відбулося в медучилищі. Я багато часу проводив у бібліотеці й брав додому книжки пачками. Одного разу до мене потрапила книга В. Кархута «Ліки навколо нас». Вийшло так, що я не віддав її вчасно в бібліотеку й на літо вона залишилася в мене. По книжкових ілюстраціях ми з другом (нам тоді було по 14—15 років) захоплено почали вивчати трави. Під стелею в гуртожитку в нас сушилися десятки «віників» з різними рослинами. Випробовували їхні лікарські властивості на собі й знайомих.
Першого пацієнта запам’ятав дуже добре. Це був хлопець із нашої кімнати, який занедужав на ангіну. У нього була температура під 40 градусів, усі вікна ми закрили ковдрами, оскільки світло йому різало очі. Лікар, оглянувши хлопця, призначив багато пігулок, але стан хворого не поліпшувався. Тоді ми вирішили: настав час використовувати знання з фітотерапії на практиці. Скасували всі пігулки й призначили інгаляції та полоскання травами. Це були шавлія, корінь родовика, квіти бузини чорної, календула, чебрець, материнка, звіробій у зборах та окремо. У результаті вранці Олександр (так звали однокурсника) пішов купатися на річку.
СЕКРЕТИ ЗБОРУ ТРАВ
— Інтерес до трав та їхніх унікальних можливостей після того випадку, мабуть, підсилився ще більше?..
— Звичайно. Я перечитував безліч літератури, спілкувався із травниками з народу — жінками, які торгували лікарськими рослинами на базарі, ділився з ними своїми знаннями, а вони розповідали про свій досвід, разом ми ходили збирати трави. І поступово в мене викристалізувалося своє уявлення про трави та їхні можливості для оздоровлення людей. Принципів, яких я дотримуюся у своїй практиці, багато. Скажу про деякі.
Трави діють на організм людини багатогранно: як вітаміни (органічні сполуки, потрібні для нормальної життєдіяльності, їхня недостатність може спричинити рахіт, цингу й інші захворювання), стимулятори (допомагають бути активними й працездатними), гепатопротектори (оздоровлюють печінку) і не тільки. Трави — це велика фармацевтична фабрика. Їхні властивості залежать від характеру використання. Наприклад, якщо готувати холодний настій, то виділятимуться в основному вітаміни, якщо заварювати окропом, виділятимуться іридоїди (фітохімічні компоненти, які захищають від інфекцій), якщо настояти ніч у термосі, виділятимуться флавоноїди (сполуки, що регулюють процеси обміну речовин, мають антибактеріальні, антимікробні властивості), якщо кип’ятити тривалий час, виділятимуться дубильні речовини (мають в’язкі, протизапальні властивості, застосовуються за розладів травного тракту, захворювань шкіри, опіків).Також потрібно враховувати місце збору рослин. Наприклад, чебрець, який виріс у Криму й у лісах Полісся, має різні особливості. Кримський чебрець більше насичений ефірними оліями, цьому сприяє достаток сонця. У Поліссі переважає волога, що надає траві гостроти, гіркоти, сприяє більшому виробленню урсулової, олеїнової кислот.
Важливий час збору. Рухом соків в організмі людини й рослини керує Місяць. Тому верхню частину рослин (листя, плоди, гілочки) потрібно збирати на наростаючий Місяць (коли Місяць росте, всі соки йдуть вверх), а корінь — на убутний (коли Місяць убуває, соки рухаються вниз). І обов’язково збирайте трави з любов’ю та позитивними думками, передаючи їм свою позитивну енергетику.
ОБЕРЕЖНО: М’ЯТА ПЕРЦЕВА
Кілька слів скажу про прийом напоїв з рослин. Не можна одну траву, яка вам допомагає впоратися зі своєю проблемою, пити безкінечно (оптимальний період: 1—2 тижні). Дуже часто вдаються до таких крайнощів, не думаючи про наслідки. По-перше, це призведе до звикання й ви вже не одержуватимете бажаного оздоровлення. По-друге, що значно гірше, іноді відбуваються негативні зміни в організмі. Наприклад, тривалий прийом м’яти перцевої може порушити роботу клітин головного мозку й спричинити їхнє руйнування. Чебрець, якщо його використовувати довгий час, діє токсично на щитоподібну залозу. Материнка протипоказана вагітним жінкам, оскільки може спричинити аборт. Подібних прикладів багато. Має бути розумне поєднання різних трав, тоді ви «достукаєтеся» до кожної клітинки вашого організму.
ЗРАНКУ ОЧИЩУЙТЕ ПЕЧІНКУ
— Можливості трав Ви, напевно, використовуєте в повсякденному житті. Поділіться досвідом. Як підтримувати себе в тонусі протягом дня? З чого краще почати день, щоб «увімкнути» організм у роботу?
— Особисто я вранці випиваю чашку кави, але не з цукром, а з варенням із чорної смородини або із чорниці (вони збагачують вітамінами, захищають від інфекцій, стресів, пом’якшують дію кофеїну). Більше до кінця дня кави я не п’ю. Якщо ви звикли ранком пити чай, додайте до нього улюблене варення, це й смачно, і корисно.
Я б рекомендував починати ранкові чаювання з відварів, які очищують печінку. У такий спосіб ми звільняємо «руки» печінки, щоб вона могла підтримувати наш організм у нормі й стимулювати до активної діяльності протягом дня. Що чистішим буде організм, то меншим буде навантаження на всі органи різних токсинів, які надходять ззовні. Якщо вам доводиться працювати на максимумі своїх можливостей, то де черпати сили? Я рекомендую черпати сили в очищенні.Корисні для печінки деревій, подорожник, безсмертник, календула. Щоб із напою витягти максимум оздоровчих властивостей, зверніть увагу на приготування. Чайну ложку сухої трави (кожної з перерахованих або 2—3 на вибір) залийте 200 мл окропу (1 ст. л. — літром окропу) у чайнику, накрийте кількома рушниками, укутайте ковдрою й залишіть на ніч. 100 мл настою випийте ранком до їди. Приймайте протягом тижня, потім поміняйте трави й продовжуйте пити. Якщо заварити траву склянкою окропу ранком і настояти тільки годину-півтори, вийде легкий розчин, що не такий ефективний.
КАВА З КУЛЬБАБИ ДЛЯ НИРОК
— Очищенню організму, як я зрозуміла, Ви відводите особливе місце?
— Так. Для цього в мене розроблений свій спеціальний комплекс, який складається з 5 етапів. На першому — я нормалізую за допомогою трав мікрофлору шлунка й кишечнику (в основному використовую гіркі трави: полин, пижмо й інші). На другому — стабілізую роботу шлунка й підшлункової залози (тут «трудяться» деревій, подорожник, парило звичайне, ромашка, календула). На третьому — очищую печінку за допомогою безсмертника, кукурудзяних приймочок, парила, кульбаби. На четвертому — очищую лімфу. На п’ятому — очищую кров. У такий спосіб я зводжу (або відновлюю) фундамент, на якому розквітає здоров’я.
До речі, раджу готувати собі каву з кореня кульбаби. У народі вважають, що ця рослина від усіх хвороб. Кульбаба зміцнює імунітет, поліпшує обмінні процеси й чудово очищує весь організм, особливо нирки. Зараз його збирати саме час. Копаючи на дачі картоплю, пройдіться лопатою поруч і знайдіть кульбабу, яка давно перецвіла. Викопайте корінці (бажано це робити на убутний Місяць), обтрусіть від землі. Під легким струменем води кімнатної температури щіткою промийте корінці. Контакт із водою має бути мінімальним, щоб не вимити зайве. Після цього покладіть їх на сонце, нехай трохи обм’якнуть, потім дрібно-дрібно поріжте й дайте просохнути на сонці (сохнуть вони дуже швидко). Потім подрібніть на кавомолці й присмажте на пательні без олії на маленькому вогні (стежте, щоб не підгоріли, постійно помішуйте) до легкої рум’яності й м’якого аромату, що віддалено нагадує чорну каву. Пересипте в баночку й використовуйте. Заварюйте як звичайну каву: залийте водою, поставте ємність (турку) на вогонь, доведіть до кипіння й зніміть з вогню. Таку каву можна пити протягом дня, але бажано не відразу перед виходом з дому. Справа в тому, що вона має дуже виражену сечогінну дію, яка наступає буквально протягом 15 хвилин. За короткий час із вашого організму виходить багато шлаків. Після цього випийте будь-який чай або воду й виконуйте заплановані справи.
ВІД ПЕРЕВТОМИ — ШИПШИНА І ПОВНОЦІННЕ ХАРЧУВАННЯ
— З настанням осені в багатьох з’являються безпричинне відчуття тривоги, страху, занепад сил, що називають сезонною депресією. Як із цим боротися?
— Не раджу підбадьорювати себе протягом дня за допомогою кави або міцного чаю. Цим ви тільки виснажуєте свій організм, а йому потрібен не «батіг», а розуміння. Гарні природні стимулятори, збагачені вітамінами. Найдоступніша та найулюбленіша в нашого народу — шипшина, за яку ми хапаємося, коли хтось занедужує. Але її можна використовувати й у повсякденному житті. Пропоную свій рецепт приготування цілющого напою із шипшини.
1-й день. Півлітрову баночку промитих плодів шипшини заливаємо 1 л перевареної води кімнатної температури й настоюємо ніч. Ранком проціджуємо й п’ємо не розігріваючи (завдяки тому, що шипшина не піддавалася високим температурам, у ній максимально зберігаються вітаміни) протягом дня.
2-й день. Цю саму шипшину заливаємо в термосі 1 л окропу й залишаємо на ніч. У такий розчин перейде максимальна кількість іридоїдів, флавоноїдів та інших корисних речовин. Зранку й протягом дня п’ємо як чай.
3-й день. Цю ж шипшину переминаємо за допомогою ложки, додаємо 2 л води й кип’ятимо без кришки 20—30 хвилин, проціджуємо Тепер ми одержуємо дубильні речовини й жири. Рідина буде масляниста, в’зка, червоно-коричневого кольору. Цей спосіб приготування дає можливість витягти із шипшини все корисне, чим наділила її природа й чим вона може поділитися з нами.
Використовуючи будь-які стимулятори, подбайте про повноцінне харчування. Цим ви зміцните свій організм, тому що поповните його корисними речовинами, які він стрімко витрачає, «підстьобуючи» себе стимуляторами. Корисні будь-які салати (з капусти, помідорів, огірків, зелені, перцю), вони багаті на вітаміни й очищують організм. Уживайте кисломолочні продукти (джерело кальцію), білі сорти м’яса (курка, кролик), вони легше засвоюються, улюблені каші (пшеничну, вівсяну, перлову), це джерело вітамінів і мікроелементів.
НАСІННЯ ЛЬОНУ НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ
— Як підтримувати себе в тонусі щодня?
— Щодо цього дуже корисне насіння льону. Лляна олія, наприклад, містить поліненасичені омега-3-кислоти, які захищають організм від інфекцій, зміцнюють імунітет, оздоровлюють серцево-судинну систему. Візьміть на озброєння таку пораду. Купіть лляну олію, додайте туди маслинову, горіхову, кунжутну, виноградну. Зробіть такий мікс і не смажте на ній, а використовуйте в салати, каші, кислу капусту, картоплю. Нехай ця олія буде на вашому столі щодня, це чудовий спосіб оздоровлення.
Саме насіння льону (подрібнене) містить багато слизу й у разі додавання води утворює клейстер. Якщо його приймати усередину, воно діє як потужний сорбент, витягаючи на себе з організму всі шлаки, це свого роду «мочалка». До речі, деякі японські дослідники вважають, що насіння льону у хворих на цукровий діабет відновлює клітини, які виробляють інсулін.
Як очисний засіб подрібнене насіння льону потрібно приймати за півгодини до їди по 1 ч. л. і запивати великою кількістю води, щоб дати насінню розбухнути й виявити ту дію, яку потрібно.
ЩОБ ОРГАНІЗМ УНОЧІ ВІДПОЧИВ
— Багато людей важко засинають, а вранці почувають себе невідпочилими. Порадьте, як домогтися здорового міцного сну.
— На ніч приймайте заспокійливі чаї, вони допоможуть нашому організмові відпочити й урівноважити процеси збудження й гальмування. Приготуйте їх із м’яти, материнки, чебрецю, меліси, лаванди, валеріани, собачої кропиви, квітів або плодів глоду. Тим, у кого є схильність до підвищеного тиску, раджу додати плоди чорноплодої горобини (але якщо ви не страждаєте від запору) й омели, у кого схильність до ожиріння, додавайте коріння пирію та червоної горобини. Виберіть 4—5—6 трав на ваш розсуд і пийте такий збір тиждень (при цьому прислухайтеся до організму, щоб визначити, чи підходить вам склад). Потім поміняйте збір, одну траву заберіть, а іншу додайте, і пийте для оздоровлення наступний тиждень.
Приготування. Ранком 1 ст. л. збору (в однакових пропорціях) залийте літром перевареної води в чайнику, укутайте в рушники й залишіть настоюватися до вечора. Літр — це не багато, оскільки ви питимете не самі, а зі своїми домашніми (привчайте і їх до здорового способу життя). Приймайте за 30—40 хвилин до сну по 150—200 мл. Можна готувати цей корисний чай і ввечері, давши настоятися хоча б годину.
Відчуйте душу трав, прислухайтеся до моїх порад і будьте здоровими, життєрадісними й активними щодня й усе життя.
Людмила БЕЗВЕРХНЯ, «Здоров’я і довголіття».
©”Здоров’я і довголіття” №36 за 2011 р.

 

 

 

П’ЯТИЕТАПНИЙ ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ Й ОМОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Чи можна, незалежно від віку, повернути відчуття молодості, залишити в минулому хвороби, щоб жити активно, в гармонії із собою й навколишнім світом? Безсумнівно. Головне — дуже-дуже захотіти цього. А потім — докласти зусиль, щоб позбутися того, чого можна позбутися, й поліпшити те, що можна поліпшити, — вважає лікар народної і нетрадиційної медицини (фітотерапевт) Київського міського центруздоров’я Євгеній СОНІЧЕВ. Про те, як впливати на процеси старіння, омолоджувати себе зовні та внутрішньо — розмова з фахівцем.
ПОВЕРНІТЬ КЛІТИНАМ СИЛУ
— Євгенію Івановичу, чому, незважаючи на розвиток людства, еліксир молодості — нездійснена мрія, і наш організм усе одно старіє?
— Сприяємо процесам старіння ми самі своїм неправильним ставленням до себе й життя. Молодильні яблучка, які потрібно приймати щодня, — це правильні фізичні навантаження, свіже повітря, раціональне харчування, мінімум інформаційних перевантажень, позитивне ставлення до життя. Крім того, повернути клітинам силу готова допомогти сама природа, розмаїття трав, які ростуть навкруг. Мій багаторічний досвід дає підстави зробити такий висновок: щоб знову відчути смак активного й здорового життя, спершу потрібно очистити організм від зайвого, а далі навчити його ефективно працювати й відпочивати. З метою очищення організму я використовую розроблений мною спеціальний фітокомплекс, за допомогою якого протягом 4 місяців пацієнт відновлює шлунок, кишечник, підшлункову залозу, печінку, лімфу та кров.
Наведу такий приклад. Звернулася до мене 70-річна жінка, в якої були проблеми з колінними й тазостегновими суглобами (діагноз: деформівний артроз), вона дуже важко ходила, страждала від постійного болю. Місцеві знеболювання допомагали на короткий час, але головна проблема не зникала. Під моїм контролем вона пройшла курс очищення, і її стан значно поліпшився: вона змогла робити тривалі прогулянки, біль став з’являтися набагато рідше. Завдяки різним зборам трав, ми вплинули на всі системи та органи й, зокрема, омолодили опорно-руховий апарат.
ОЧИЩУЄМО ТРАВНИЙ ТРАКТ
— Розкажіть докладніше про цей комплекс. Із чого потрібно починати?
— Перший етап — очищення травного тракту від хвороботворної мікрофлори й паразитів. Тривалість: 7—14 днів. Використовуються гіркі трави: полин, пижмо, чорнобривці (саме вони діють не тільки на паразитів, але й на збудника виразки — гелікобактер пілорі). Приготування цілющого напою: 1 ч. л. збору цих трав (порівну) залийте 1 склянкою перевареної води, витримайте 30 хвилин. Настояти найкраще в глиняному посуді (глина — це продукт природи, тому вона створює живе середовище, в якій трава може максимально виявити свої лікувальні властивості, щоб потім передати їх людині) й укутавши газетами (це допомагає зберігати постійну температуру, що дуже добре для трави), як це робили наші бабусі.
Бажано використовувати воду джерельну або хоча б талу (набрати воду з крана в каструлю, заморозивши в холодильнику, поставити на кілька секунд під струмінь гарячої води, щоб злегка розмерзлися краї й утворився всередині отвір; крижині-бублику, яка залишилася, дати розтанути, цю воду й треба використовувати). Адже вода — це інформаційний зошит, в якому записано все, що відбувається навколо, а під час заморожування вона переходить із одного стану в інший (з рідкого в твердий і навпаки) і втрачає те інформаційно-енергетичне навантаження, що мала.
Приймайте настій вранці і ввечері по півсклянки за півгодини до їди.
ДОДАТКОВО:ВЕЧІРНІ КЛІЗМИ
— Час лікування (1 чи 2 тижні) залежить від стану пацієнта?
— Так. Хтось відчуває значне поліпшення після 7 днів, а комусь потрібен триваліший курс. На першому етапі, крім настою, я раджу ранком натще з’їдати 1 зубок часнику (ковтати не розжовуючи), запиваючи достатньою кількістю води. Він убиває хвороботворні бактерії та нормалізує мікрофлору травного тракту.
Щовечора (за годину до сну) обов’язково робіть очисні клізми (щоб вивести шлаки, які накопичилися). На 2 л перевареної води кімнатної температури додайте кілька крапель лимона. Можна використовувати слабкий настій ромашки: 1 ч. л. ромашки залийте 2 л води, дайте настоятися 20 хв, процідіть, щоб не було залишків трави, та охолодіть до кімнатної температури.
ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ШЛУНОК І ПІДШЛУНКОВУ ЗАЛОЗУ
— Тепер перейдімо до другого етапу очищення організму…
— Другий етап — нормалізація роботи шлунка й підшлункової залози. Тепер нам потрібно відрегулювати виділення травних соків, адже вони беруть безпосередню участь у переробці їжі й виділенні з неї корисних для організму речовин.
Курс: від 7 до 21 дня. Використовуємо трави: деревій, парило звичайне (рос. — репейничек), подорожник, звіробій. За бажанням можна додати ромашку, календулу, м’яту, якщо є здуття — плоди кропу.
Приготування: 1 ч. л. збору (деревію дві частини, парила, подорожника, звіробою по одній частині, інші — по 0,5 частини) залити склянкою окропу, настояти 30 хв (краще в глиняному посуді, укутавши газетами). Приймати по півсклянки тричі на день за півгодини до їди. Якщо ви поважного віку, не поспішайте відчути швидкий ефект, подовжіть прийом на 3—4—5 тижнів, щоб організм поступово звик до приємних змін, які несуть здоров’я та омолоджують. Іноді можуть з’являтися печія й відрижка, але зазвичай під час використання цього збору ніяких особливих проблем не виникає, оскільки тут підібрано трави, які м’яко діють на організм.
Під час другого етапу часник їсти не потрібно, також не слід робити клізми.
ОЗДОРОВЛЮЄМО ПЕЧІНКУ
— У чому особливість третього етапу?
— На третьому етапі ми очищуємо печінку. Їй доводиться постійно старанно трудитися, відфільтровуючи непотрібне і впливаючи на всі обмінні процеси в організмі. Використовуємо такий збір: шипшина, безсмертник, кульбаба, кукурудзяні приймочки, парило (все порівну). Можна готувати, як у попередніх рецептах: 1 ч. л. збору залити 1 склянкою окропу, настояти 30 хв і приймати тричі на день по півсклянки за 30 хв до їди. Але ще ліпшого ефекту ви досягнете, якщо використовуватимете не воду, а відвар вівса. Овес унікальний тим, що в ньому міститься речовина бета-глюкан, яка має потужну детоксикаційну (усуває токсини з печінки), імуностимулювальну і протиракову (свої імунні клітини пожирають чужорідні ракові) дію.
Готувати відвар вівса потрібно так: півлітрову баночку промитого й висушеного вівса залийте двома літрами холодної води (відвар можна готувати на 1—2 дні), доведіть до кипіння та кип’ятіть 20 хв на маленькому відкритому вогні. Процідіть (під час приготування наступної порції настою достатньо  тільки доводити відвар до кипіння) і залийте готовим відваром 1 ч. л. збору трав. Витримайте 30 хв і пийте по півсклянки тричі на день за півгодини до їди.
Наведу приклад із практики про користь вівса. Під час роботи в інфекційній лікарні в Харкові ми з колегами спостерігали за хворими з вірусними гепатитами, яким, окрім базової традиційної терапії, давали пити відвар вівса (без нічого). Результати аналізів показували, що в них печінка відновлювалася набагато швидше, ніж у тих, хто лікувався тільки традиційно.
Хочу звернути увагу на те, що на третьому етапі на ніч потрібно також приймати по 1 ст. л. подрібненого насіння розторопші (подрібнити насіння можна в кавомолці), запиваючи водою. Розторопша містить цілий комплекс так званих флавоноїдів (силімарин, силібінін), які відновлюють і зміцнюють клітини печінки.
ОЧИЩУЄМО ЛІМФУ Й НИРКИ
— Тепер розкажіть про четвертий етап очищення організму.
— Четвертий етап — очищення лімфи й нирок. Найкраще нормалізують їх роботу такі трави: спориш, хвощ, кропива, квіти акації, бузина, кріп, кукурудзяні приймочки, можна додати за бажанням стулки квасолі. Готуємо на відварі вівса: 1 ч. л. збору (порівну) заливаємо 1 склянкою відвару вівса, витримуємо 30 хвилин і приймаємо тричі на день за 30 хвилин до їди по півсклянки. Я називаю багато трав, ви можете почати з 5 перелічених, поступово (щодня або через день) додаючи по одній. Курс лікування: від 7 до 21 дня.
ЩОБ КРОВОНОСНЕ РУСЛО БУЛО ВІЛЬНИМ
— На п’ятому етапі очищуємо кров?
— Так. Кров циркулює в замкнутій кровоносній системі нашого організму і забезпечує живлення клітин та обмін речовин, тому важливо, щоб усі її складові (еритроцити, лейкоцити, гемоглобін та інше) перебували в балансі й кровоносне русло було вільним від зайвого (холестерину, холестеринових бляшок), а просвіт судин більшим. Курс: від 7 до 21 дня. Основа збору — кропива і хвощ. Додатково можна використовувати плоди горобини, квіти й плоди глоду. Із кропивою потрібно бути обережним тим, хто схильний до підвищеного зсідання крові, оскільки вона сприяє цьому процесу. Таким людям до кропиви бажано додавати квіти бузини або жовтого буркуну, вони нейтралізують цю дію.
Протягом усього часу очищення організму бажано мінімально навантажувати його м’ясом, жирною їжею, копченим, смаженим, солоним. Віддавайте перевагу кашам, овочам, фруктам, рибі, грибам, кисломолочним продуктам. Цей комплекс — по суті, стрибок у здоров’я, адже організм позбувається багаторічних проблем і в нього з’являється резерв, який він може використовувати для активного довголіття.
УВАГУ СЕРЦЕВО-СУДИННІЙ СИСТЕМІ
— Після того, як ми подбали про важливі складові організму, яким має бути наступний крок на шляху довголіття?
— До п’ятиетапного комплексу можна додати ще один — оздоровлення серцево-судинної системи. Курс такий само: від 7 до 21 дня. Добре зміцнюють серце і судини собача кропива і глід (це основа збору). Додатково можна використовувати (додаючи поступово по 1—2—3 трави) хвощ, квіти бузини, материнку, валеріану, м’яту, мелісу, хміль. Тим, у кого підвищений тиск, щоб його знизити, можна додати омелу, тим, хто страждає від атеросклерозу, можна додати плоди червоної горобини. 1 ч. л. збору залити склянкою відвару вівса, настояти 30 хв і приймати по півсклянки тричі на день за півгодини до їди.
У цей період бажано також пити зміцнювальні серце та судини соки (вони підсилять дію трав): буряковий, морквяний, яблучний, гарбузовий по 50 мл (окремо або в поєднанні) вранці і ввечері через 30 хв після їди.
Увечері після ванни або душу робіть трав’яні обтирання (вони теж нормалізують серцево-судинну систему). Для цього приготуйте цілющий настій: трави, які ви заварювали для чаю, не викидайте, а повторно залийте 1—1,5 л води і проваріть на повільному вогні 10—15 хвилин, злегка охолодіть і використовуйте.
Ті люди, які зверталися до мене по допомогу з різними проблемами, проходячи всі етапи очищення, змінювалися на очах: ставали активнішими, життєрадіснішими, здоровішими. Наприклад, одного разу вирішила зробити омолодження 52-річна жінка. Її зріст був 170 см, маса тіла — 74 кг, вона хотіла почуватися фізично й зовні молодшою. За 4 місяці її маса тіла знизилася на 14 кг, вона стала значно активнішою, не ходила, а пурхала, як метелик.
КВАША — ДЖЕРЕЛО МОЛОДОСТІ
Увечері раджу підготувати чудову  омолоджувальну страву — квашу, яку ви з’їсте на сніданок. Візьміть будь-які пластівці (вівсяні, пшеничні, гречані, інші), залийте кислим молоком або кисляком (але тільки не біокефіром, він містить бактерії, які розмножаться й підуть не на користь організму) і залишіть на 6—8 годин настоюватися. Уранці додайте дрібно нарізані кріп, петрушку, кінзу, часник. Ця страва чудово оздоровлює травний тракт, усі системи й органи (коли вона підкисає, створюється потрібне pH-середовище, що руйнує старі клітини й стимулює розвиток нових).
Скористайтеся моїми фіторецептами омолодження, щоб бути здоровим і щасливим, жити в гармонії із собою та природою, забувши про хвороби та хвилювання, насолоджуючись кожним днем свого життя.
Людмила БЕЗВЕРХНЯ, «Здоров’я і довголіття».
©”Здоров’я і довголіття” №46 за 2011 р.

 

 

 

ФІТОГОРМОНИ для здоров’я жінок і чоловіків

Євгеній СОНІЧЕВ, лікар народної та нетрадиційної медицини (фітотерапевт) Київського міського центру здоров’я
Рослини здавна допомагали людям справлятися з різними недугами, підтримували бадьорість духу й тіла. А деякі трави сприяли подовженню молодості й довголіттю. Наприклад, нещодавно досліджено, що певні рослини містять хімічні речовини, подібні до людських гормонів (жіночих — естрогенів і чоловічих — андрогенів), їх назвали фітогормонами (гормонами рослин). Вони здатні відновлювати гормональну систему нашого організму (з роками вона втрачає свою активність, вироблення гормонів знижується), позитивно впливають на кісткову тканину, менструальний період, чоловічу статеву функцію.
КОНЮШИНА — ЦІЛИТЕЛЬ
До рослин, які мають естрогенну активність, належать шишки хмелю, пророслий овес, люцерна. Багато цілющих властивостей у конюшини, вона нормалізує роботу сечостатевої системи жінок (усуває сухість, печіння, неприємні відчуття під час сечовипускання, помічна в разі нетримання сечі), допомагає легше переносити клімактеричний період, перешкоджає розвитку атеросклерозу, остеопорозу, підвищує загальний тонус організму.
Лікувальний напій потрібно готувати так: залити 1 ч. л. голівок сушеної червоної конюшини склянкою окропу, настояти 30 хв і пити тричі на день по 100 мл за півгодини до їди. Можна 2 ч. л. трави залити 1 склянкою окропу та приймати тричі на день по півсклянки. Курс лікування — 40 днів. Після 30 днів курс варто повторити. Конюшина не спричинює побічних явищ, тому приймати її можна довго.
А от із шишками хмелю треба бути обережним. Бо передозування ліками з цієї рослини може спричинити ускладнення, наприклад, маткові кровотечі, оскільки хміль дуже активний, тому краще не використовуйте його без лікарського контролю.
ПРО ЧЕРВОНУ ГОРОБИНУ
Зараз із метою оздоровлення й омолодження можна додавати в чаї перекручені з цукром ягоди червоної горобини, в її гронах (це експериментально підтверджено) — багато естрогенів. Із сушених плодів горобини варіть компот — це корисно та смачно. Або приготуйте такий напій: півсклянки горобини залийте літром окропу, витримайте 6 годин (можете залишити на ніч) і пийте по 100—150 мл тричі на день, незалежно від прийому їжі. Взагалі, горобина — це і ліки, і засіб профілактики, і харчова добавка. Добре її чергувати з конюшиною.
Естрогенну активність мають соєва, лляна та соняшникова олії. Приготуйте з них суміш, яка очищує та бадьорить: змішайте в однакових пропорціях три види олій та додавайте по 1 ч. л. у каші, гарніри, салати щодня. Олії також допомагають багатьом продуктам краще засвоюватися, не даючи їм перевантажувати наші системи й органи.
ДЛЯ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ — ЛІЩИНА Й КРОПИВА
Фітоестрогени є у листі й гілочках ліщини. Вони здатні унікальним чином оздоровлювати передміхурову залозу, за аденоми простати — це дуже дієвий засіб. 1 ч. л. листя або гілочок залийте 500 мл окропу, дайте настоятися 30 хв та приймайте по 150 мл тричі на день до їди.
Нормалізує роботу передміхурової залози й настій коріння кропиви. Накопайте його, помийте, просушіть на сонці, подрібніть. 1 ч. л. заваріть 500 мл окропу, після настоювання 30 хв приймайте по 150 мл тричі на день до їди.
Корисний збір листя ліщини й коріння кропиви (3:1). Готувати напій, як у попередніх рецептах.
Для омолодження чоловічого організму готуйте настій еспарцету. 1 ч. л. трави  залийте  0,5 л окропу,  після 30-хвилинного настоювання пийте по 150 мл тричі на день протягом 7—10 днів. Тиждень — перерва й курс повторіть. З давніх-давен еспарцет використовують як засіб, що збуджує статеву функцію.
©”Здоров’я і довголіття” №42 за 2011 р.

 

 

ГОЛОВНА

На початок