4

23 травня 2013 року з нагоди Всесвітнього дня без тютюну у Верховній Раді України було проведено виставку та прес-конференцію «Успіхи України в контролі за тютюном».
В прес-конференції брали участь народні депутати України Т. Бахтеєва, Г. Герман, А. Шевченко, Ю. Мирошніченко, О. Калетнік, представник ВООЗ в Україні з питань контролю за тютюном – Н. Король, завідувач відділу контролю за тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ України – К. Красовський.
За словами Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Т. Бахтеєвої Україна перестала входити до ТОП-10 світових країн із найвищим рівнем пощирення куріння. За її словами, Держкомстат зафіксував, що за останні чотири роки кількість курців в Україні скоротилася на 17% - із 10 млн. осіб до 8,3 млн. Продовжує скорочуватися і смертність від хвороб органів дихання: у 2012 році від цих хвороб померли майже на 1000 осіб менше ніж у 2011 році. Водночас вона зазначила, що за даними Міністерства охорони здоров’я, за рік в Україні від хвороб обумовлених курінням, помирає близько 120 тис. осіб.
         Крім цього, усі виступаючі народні депутати підкреслили, що завдяки Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» Україна стає світовим флагманом у боротьбі за здорове суспільство.
         Захід було організовано Регіональним Центром громадянського представництва «Життя», Рухом Добровольців «Простір свободи» за підтримки Київського міського центру здоров’я та за участю громадських організації

        

 

ГОЛОВНА

На початок