Міжнародий день зору – 12 листопада 2017 року

 У відповідності з наказом Департаменту охорони здоров’я від 09 листопада 2017 року № 675 «Про проведення в місті Києві заходів з нагоди Міжнародного Дня зору» з 13 по 17 листопада 2017 року фахівцями Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока», лікарями-офтальмологами Київської міської клінічної лікарні №1, Комунальних підприємствах «Консультативно-діагностичний центр» районів міста Києва буде проведено Тижневик безкоштовного обстеження гостроти зору, вимірювання очного тиску населенню, в тому числі пацієнтам з вадами зору, консультування лікарями-офтальмологами. Детальна інформація опублікована на сайті Департаменту охорони здоров’я.
У 1999 році ВООЗ ініціювала Глобальну стратегію з попередження сліпоти «Бачення 2020: право на зір». В рамках стратегії країни – члени ВООЗ взяли на себе зобов’язання всіляко сприяти ліквідації причин сліпоти, ефективному лікуванню та корекції порушень зору. План дій передбачає досягнення до 2019 року зменшення випадків порушень зору на 25%.
Міжнародний День зору, започаткований Міжнародною Агенцією попередження сліпоти (The International Agency for the Prevention of Blindness), відмічається у світі щорічно 12 листопада і є нагодою для залучення уваги людей до здоров’я очей, своєчасного проходження обстежень для попередження втрати зору.
До 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. Половину випадків сліпоти у світі викликає катаракта, 12% і 5%, відповідно, - такі хронічні неінфекційні хвороби як глаукома і діабетична ретинопатія.
Втрата зору веде до інвалідності, потребі у сторонній допомозі в повсякденному житті. Засобами профілактики є регулярні перевірки очей та рання діагностика.
Сліпота внаслідок глаукоми невиліковна, проте, своєчасне лікування з регулярним контролем допомагають зберегти зорові функції. Лікування глаукоми на ранній стадії достатньо ефективне і, як правило, включає використання очних крапель. Хірургічне втручання, лазерне лікування можуть забезпечити відновлення дренажної системи ока, успішно зупинити прогресування захворювання. Якщо діагноз встановлено без затримки і лікування проведено своєчасно, можливе повне і постійне відновлення зору. Процедура вимірювання внутрішньоочного тиску є нескладною процедурою, яка виконується в кожній поліклініці за направленням лікаря-окуліста. Для водіїв використовується тест бінокулярного обстеження поля зору за методом Естермана.
За даними звітів фахівців-офтальмологів, у місті Києві протягом декількох років утримуються стабільні показники захворюваності та розповсюдженості захворювань органу зору у дітей. У дорослих людей у 2016 році первинна захворюваність на хвороби ока та його придаткового апарату в порівняні з 2015 роком зменшилась по всім нозологічним одиницям крім зросту відшарування сітківки на 1,56%. У 2016 році зареєстровано 46016 хворих на катаракту, 19662 хворих на глаукому. У минулому році в рамках заходів Всесвітнього дня зору у місті Києві серед 1715 пацієнтів виявлено 86 хворих на глаукому жителів міста Києва.
Скористайтесь можливістю пройти обстеження зорової функції під час заходів з нагоди Міжнародного Дня зору» з 13 по 17 листопада.
Бережіть зір, систематично відвідуйте лікаря. Не пропустіть тривожних симптомів: біль та почервоніння ока, погіршення зору в одному оці, звуження поля зору, туманне бачення з кольоровими кільцями, особливо ввечері, дискомфорт в оці та ін.

 

ГОЛОВНА

На початок