Реалізація в Україні і місті Києві
програми державного регулювання цін на лікарські засоби
для лікування осіб з серцево-судинними захворюваннями,
бронхіальною астмою та цукровим діабетом другого типу

Департамент охорони здоров’я повідомляє, що в Україні і в місті Києві з першого квітня 2017 року впроваджується урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращують якість життя, можуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Програма «Доступні ліки» дає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:  серцево-судинні захворювання,  бронхіальна астма, цукровий діабет другого типу. Реєстр лікарських засобів, вартість яких  підлягає відшкодуванню – це перелік із 21 міжнародних непатентованих назв, які входять до програми «Доступні ліки». Референтну ціну на ліки встановлено в залежності від цін на подібний лікарський засіб у п’яти сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби опубліковано на офіційному сайті МОЗ України: http://moz.gov.ua Реєстр містить також інформацію «Розмір відшкодування за упаковку, грн.».
ПЕРЕЛІК 
міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, на які поширюється дія державної програми регулювання цін на лікарські засоби


Міжнародна непатентована назва українською мовою

Міжнародна непатентована назва англійською мовою

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон

Amiodaron

Амлодипін

Amlodipine

Атенолол

Atenolol

Верапаміл

Verapamil

Гідрохлортіазид

Hydrochlorothiazide

Спіронолактон

Spironolactone

Фуросемід

Furosemide

Дигоксин

Digoxin

Еналаприл

Enalapril

Ізосорбіду динітрат

Isosorbide dinitrate

Карведілол

Carvedilol

Клопідогрель

Clopidogrel

Метопролол

Metoprolol

Нітрогліцерин

Glyceryl trinitrate

Симвастатин

Simvastatin

Бісопролол

Bisoprolol

Бронхіальна астма:

Беклометазон

Beklometasone

Будесонід

Budesonide

Сальбутамол

Salbutamol

Цукровий діабет другого типу:

Метформін

Metformin

Гліклазид

Gliclazide

Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати неможливо. На кожен призначений лікарем препарат має бути виписаний окремий рецепт. Пацієнт отримує препарат за рецептом в аптечному закладі, що бере участь у програмі «Доступні ліки» і має при вході відповідну інформаційну наліпку з написом «Аптека – учасниця програми «Доступні ліки». Пацієнту в аптечному закладі можуть запропонувати декілька торгових марок, які містять зазначений в рецепті лікарський засіб. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати. Якщо він обирає препарат з найменшою вартістю, то отримує його безкоштовно. Якщо більш дороговартісний, доплачує фактичну різницю у ціні. Якщо безкоштовні ліки в аптеці закінчились, пацієнт може: зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку, звернутись в іншу аптеку, обрати іншу торгову марку та доплатити різницю. Список аптек – учасниць програми «Доступні ліки» шукайте у медичних закладах та на сайтах органів місцевої влади. Список регулярно оновлюватиметься.                        З усіх питань щодо програми «Доступні ліки» звертайтесь на електронну адресу Міністерства охорони здоров’я України: moz@moz.gov.ua Пацієнти можуть звертатись на гарячу урядову лінію 15-45.
Головний лікар                                                                                О.Стойка
Когут, 468-06-47

 

ГОЛОВНА

На початок