glaukoma

Всесвітній тиждень глаукоми –
12-18 березня 2017 року

Всесвітня Асоціація глаукоми раз на рік проводить заходи, які покликані покращити інформованість суспільства про загрозливу для зору людини хворобу.
В передній частині очного яблука здорового ока циркулює прозора рідина (не має відношення до сльозної рідини). Для збереження своєї форми, виконання функцій, підтримки постійного внутрішноочного тиску око постійно виробляє невелику кількість рідини, стільки ж видаляється у потік крові через крихітні дренажні канали. При глаукомі рідина не проходить належним чином дренажну систему. Тому тиск в оці збільшується, викликаючи пошкодження волокон зорового нерву. Зоровий нерв несе інформацію від світлочутливого шару клітин - сітківки ока - до мозку, де вона сприймається як зоровий образ.
Глаукома є надзвичайно серйозним розладом очей, яке може привести до сліпоти, якщо не лікувати його на ранніх стадіях. Початок хвороби безсимптомний. Якщо лікування не проводиться, поле зору поступово звужується аж до «тунельного зору». Хвороба прогресує і хворий сліпне. Половина пацієнтів з глаукомою не знають про свою хворобу і звертаються до лікаря із запізненням, коли значна частина зорового нерву вже ушкоджена. Зір, втрачений при глаукомі, не підлягає відновленню.
Втрата зору веде до інвалідності, потребі у сторонній допомозі в повсякденному житті. Засобами профілактики є регулярні перевірки очей та рання діагностика. Лікування глаукоми на ранній стадії достатньо ефективне і, як правило, включає використання очних крапель. Хірургічне втручання, лазерне лікування можуть забезпечити відновлення дренажної системи ока, успішно зупинити прогресування захворювання. Якщо діагноз встановлено без затримки і лікування проведено своєчасно, можливе повне і постійне відновлення зору.
До 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. Половину випадків сліпоти в світі викликає катаракта, 12% і 5%, відповідно, - такі хронічні неінфекційні хвороби як глаукома і діабетична ретинопатія. Головні інфекційні причини сліпоти - трахома та онхоцеркоз.
У 1999 році ВООЗ ініціювала Глобальну стратегію з попередження сліпоти «Бачення 2020: право на зір». В рамках стратегії країни – члени ВООЗ взяли на себе зобов’язання всіляко сприяти ліквідації причин сліпоти, ефективному лікуванню та корекції порушень зору. План дій передбачає досягнення до 2019 року зменшення випадків порушень зору на 25%. В цьому році виконання завдань Глобальної стратегії буде обговорено з 28 червня до 1 липня на 7 Всесвітньому Конгресі Глаукоми у Гельсінкі (Фінляндія).
Найбільш схильні до розвитку глаукоми люди старші 60 років, а також особи з сімейною схильністю до хвороби. Підвищений ризик мають люди, які перенесли інсульт або інфаркт, хворі на судинні захворювання, гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, високий рівень короткозорості. Найближчі родичі людей, хворих на глаукому, хворіють в 10 разів частіше, тому їм рекомендують проходити профілактичні огляди, починаючи з 35 років, і в подальшому не рідше одного разу на рік. Іншим необхідно перевіряти зір регулярно після 40 років. Процедура вимірювання внутрішньоочного тиску є нескладною процедурою, яка виконується в кожній поліклініці за направленням лікаря-окуліста. Для водіїв використовується тест бінокулярного обстеження поля зору за методом Естермана.
Офтальмологічне відділення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва надає кваліфіковану спеціалізовану офтальмологічну допомогу з використанням новітніх методів діагностики та лікування. Фахівці відділення виконують оперативні втручання з приводу катаракт, глаукоми, відшарування сітківки, надають офтальмологічні медичні послуги у режимі швидкої допомоги при травмі ока.
В Києві працює сучасний, оснащений новітнім обладнанням «Центр мікрохірургії ока» (проспект Комарова, 3), де проводиться хірургічне і лазерне лікування катаракти, глаукоми, відшарування сітківки, помутніння рогівки. Відпрацьована хірургічна корекція короткозорості і астигматизму. Хірургічним шляхом виправляються косоокість, птоз, інші дефекти. Висококваліфіковані лікарі щорічно оперують близько 20 тис. пацієнтів – киян, жителів областей України, країн СНД, іноземних громадян. Ведеться широка наукова робота.
Бережіть зір, систематично відвідуйте лікаря. Не пропустіть тривожних симптомів: біль та почервоніння ока, погіршення зору в одному оці, звуження поля зору, туманне бачення з кольоровими кільцями, особливо ввечері, дискомфорт в оці.

 

Головний лікар                                                                              О.Стойка

 

Когут, 483-96-30

 

ГОЛОВНА

На початок