ПОРАДИ БАЖАЮЧИМ КИНУТИ КУРИТИ

“Цигарка – це бікфордів шнур, на одному кінці якого вогник, а на іншому – дурник.”


                 Бернард Шоу

“Починаєш курити, щоб довести, що ти чоловік. Потім намагаєшся  кидати курити, щоб довести, що ти чоловік.”

Жорж Сименон

 

 

Причини відмовлення від куріння

Я відразу стану краще себе почувати. У мене буде більше сил, і мій мозок зможе краще концентруватися на роботі.  Обоняння станє набагато краще.  Мої зуби побіліють і подих стане свіжим.  Я стану менше кашляти, і мені полегшає дихати.
Мій/оя чоловік/дружина, родина, діти, онуки, близькі, друзі, колеги будуть пишатися мною.
Я буду пишатися собою.  Мені буде легше керувати своїм життям, і я можу бути прикладом для інших.
Я більше не буду змушувати інших людей бути пасивними курцями.
Моя дитина буде більш здоровою (якщо ви вагітні).
У мене буде більше грошей.
Мене більше не будуть турбувати питання: «Коли мені знову покурити?» чи «Що я буду робити, якщо я потраплю в місце, де паління заборонене?».

 

Подумайте,  чому Ви хочете кинути курити

Коли Ви захочете взяти сигарету, цей список буде нагадувати про вашу обіцянку кинути курити.

Що міститься в сигареті?

Коли ви курите, ваш організм поглинає не тільки нікотин.
У сигаретному димі міститься більш 4000 хімічних елементів, небезпечних для здоров'я людини.  Деякі з них представлені в складі лаку для дерева, в отруті для комах, у миш'яку, у рідині для зняття лаку, у щурячій отруті. 
Людському організму надзвичайно шкідливі смоли, отрути й інші відходи горіння сиреты, що містяться в сигаретному димі.  Дуже незабаром ці речовини наносять серйозна шкода серцю і легеням.  Погіршується ваш нюх, знижується опірність організму інфекціям. 

Вплив паління на навколишніх

Вторинний дим – це дим, яким дихають люди, що знаходяться поруч з курцем.  У пасивних курців також високий ризик розвитку рака, захворювання  дихальних шляхів, появи серцевої достатності.  Особливо небезпечно бути пасивним курцем для вагітних жінок, тому що:

У дітей пасивних курців, що дихають вторинним димом, теж виникають серйозні проблеми.  Висока  імовірність появи проблем з диханням, наприклад, поява бронхіальної астми.  Вони часто хворіють на інфекційні захворювання вуха і органів дихання, наприклад, бронхіт, запалення легень.

Чому так важко кинути курити?

Багато колишні курців говорять, що рішення кинути курити було самим важким рішенням у їхньому житті.  Ви вважаєте себе прив'язаним до нікотинової залежності?  Напевно, так.  Нікотин міститься у всіх тютюнових виробах. Вам здається, що він змушує вас почувати себе спокійним і задоволеним, і в той же час  допомагає вам краще зосередитися.  Чим більше ви курите, тим більше вам потрібний нікотин,  щоб добре себе почувати.  Незабаром ви  не почуваєте себе «нормально» без нікотину.  Зрозуміло, вам буде потрібно  час, щоб  звільнитися від нікотинової залежності.  Можливо, що вам зажадає більш, ніж одна спроба кинути курити раз і назавжди.  Так що не здавайтеся!  Повірте: ви дійсно будете знову почувати себе добре!
Кинути курити важко  тому, що ця  шкідлива звичка є значною частиною вашого способу  життя. Вам подобається тримати сигарету і затягуватися.   Можливо, ви курите коли у вас буває  чи стрес вам просто нудно, чи ви розстроєні.  Після багатьох місяців і років паління воно стає частиною вашого повсякденного життя.  Можливо, ви запалюєте сигарету просто по звичці.

Звичайне паління сполучається з іншими заняттями.  Можливо, ви курите коли у вас є визначений настрій робити щось, наприклад: 

Можливо, ви будете навіть ніяково себе почувати, коли ви не курите  у визначений час і у визначеному місці, де звичайно курили.  Ці ситуації асоціативно зв'язані з вашим бажанням дістати сигарету і закурити. Саме важке для деяких курців- перебороти себе і  розстатися з такою звичкою.

Кинути курити не легко.  Просто прочитати дане керівництво зовсім не достатнє.  Може бути, вам буде потрібно  кілька спроб.  Однак кожна спроба – це ваш безцінний досвід.  Звичайно, буде потрібно ваша велика сила волі перебороти залежність від нікотину.  Помнете, що мільйони людей уже кинули курити.  Це цілком може удасться і вам! 

Тяга до паління

Ймовірно, що у вас   уже сформувалися звички, що провокують  ваше бажання закурити: визначений настрій, якісь почуття, знайомі чи місця заняття.


Прагніть побороти тягу до паління


Важливо знати, які життєві обставини змушують вас узятися за сигарету.  Це допоможе вам  уникати місця і ситуації, де у вас виникає бажання закурити, і бути готовим виявитися  від нього.

Ведіть записи про те, коли і чому ви курите

Намагайтеся подумати і проаналізувати, коли і чому ви курите.  Відзначайте у ваших записах кожну сигарету, викурену вами . 
І незабаром ви зрозумієте, що часто ви закурюєте чисто автоматично.  Звичайно, у вас  з'явиться спокуса не фіксувати усі викурені вами сигарети, але ведення такого журналу дуже важливо і корисно.  Ви довідаєтеся багато важливого про ваше бажання закурити і про те, яка марка сигарет ваша сама улюблена.  Це знання обов'язкове допоможе вам позбутися від цієї пагубної звички.  


Щоденник  спостережень
Дата:_________________

Сигарета Час

Ступінь

мого бажання

закурити

Чим займався

/займалася

З ким

був/була

Які почуття з  появою бажання випробував / який був в мене настрій
наприклад
10.45
3
на работі
один
стрес
1
         
2
         
3
         
4
         
5
         
6
         
7
         
8
         
9
         
10
         

 

Що вас провокує закурити?


Звичайно, вас  провокують до паління якийсь настрій, почуття, відчуття, визначені місця чи заняття.  Важливо усвідомлювати це, тому що це напевно допоможе вам керує вашим бажанням. Спробуйте відзначати галочкою  ваше психологічне чи стану щоденні  заняття, що вас спонукують закурити.


Стрес

Депресія
Розмова по телефону
Вживання алкогольних напоїв
Перегляд телевізора
Після їжі
Гра в карти
Перерва на роботі
Компанія курців
Чашка кави
Бачити, як хтось курить
Після заняття спортом
Після заняття сексом
Самітність

Поради – як звільнитися від куріння


         Способів і порад кинути курити дуже багато, тому що палять дуже різні люди і кожен обирає свій шлях до здоров’я. Але деякі конкретні поради тим, хто хоче кинути виклик тютюну та тютюновій індустрії ми радо надамо:

  Зміни в організмі людини, які починаються
  після припинення куріння

  Через 20 хвилин

  • Нормалізується кров’яний тиск
  • Пульс уповільнюється до норми
  • Температура долонь і підошов підвищується до нормальної

  Через 8 год.

  • Відновлюється нормальний рівень кисню у крові
  • Знижується вміст окису вуглецю у крові до норми

  Через 24 год.

  • Зменшується ризик інфаркту

  Через 48 год.

  • Відновлюється ріст нервових клітин
  • Поліпшується нюх і смак
  • Полегшується хода

  Через 2 тижня – 3 місяця

  • Поліпшується кровообіг
  • Об’єм роботи легенів збільшується на 30%

  Через 1- 9 місяців

  • Зменшуються: застуда, кашель, нежить, втома та задишка
  • Починають відновлюватися тканини легенів, видаляється слиз

  Через 1 рік