Тиждень профілактики серцево-судинних захворювань,
присвячений Всесвітньому дню серця
та Міжнародному дню людей похилого віку –  

25 вересня - 1 жовтня 2017 року

            У відповідності з наказом Департаменту охорони здоров’я від 11 вересня 2017 року № 512 у закладах охорони здоров’я, що засновані на комунальній власності територіальної громади міста Києва (КНП Центрах первинної медико-санітарної допомоги» та КНП «Консультативно-діагностичних центрах» районів міста Києва), з 25 вересня по 1 жовтня 2017 року з 9.00 до 16.00 будуть організовані консультативні пункти для вимірювання артеріального тиску, визначення індексу маси тіла, проведення аналізів крові на цукор та холестерин, консультацій спеціалістів та розповсюдження санітарно-освітніх матеріалів.
Консультативні пункти будуть організовані також у місцях масового перебування людей:
29 вересня з 9.00 до 14.00 – у Територіальних центрах соціального обслуговування всіх районів міста Києва, Центрах надання адміністративних послуг, Районних центрах зайнятості;
25 - 30 вересня з 9.00 до 16.00 – у КНП «Центр спортивної медицини міста Києва (вул. Тарасівська, 6)  та у Київському міському Центрі здоров’я (вул. Кирилівська, 103, територія Київської міської психоневрологічної лікарні №1, поліклінічний корпус № 11, вхід навпроти приймального відділення;
30 вересня з 10.00 до 14.00 – у парках «Перемога» та «Орлятко»;
1 жовтня з 10.00 до 14.00 – у парку ім. Т.Г.Шевченка, де будуть проведені консультації лікарів щодо здорового способу життя та профілактики захворювань, визначення фізіологічних показників здоров’я, рівня тютюнової залежності, навчальні заняття з оздоровчої ходи під керівництвом заслуженого тренера України Шимка Олександра Мусійовича.

Чим більше енергії в клітинах людини, тим краще функціонує весь його організм, тим менше можливість розвитку та проявів хвороби. Українські вчені (Апанасенко Г.Л. та ін.) вперше в світі визначили існування так званого «безпечного рівня здоров’я» - порогу, вище якого не реєструються хвороби, а також розробили методику кількісного вимірювання стану фізичного здоров’я людини. А це дозволяє обстежувати великі групи людей. При безпечному рівні здоров’я людина фактично непідвладна хворобам. На сьогодні в Україні тільки 1% населення мають такий рівень здоров’я, 20 років тому - частка складала 8%.
Кількісно безпечний рівень здоров’я вимірюють у одиницях вжитку організмом кисня за допомогою велоергометрії або часу подолання дистанції 3 км для чоловіків та 2 км – для жінок. Таким чином визначається енергопотенціал біосистеми людини, її стійкості до випробувань життя.
Найпростіший і безвідмовний тест визначення стану фізичного здоров’я нам запропонував відомий український кардіохірург Микола Амосов. Якщо Ви у темпі піднімаєтесь на четвертий поверх       без задишки, у Вас немає проблем зі здоров’ям. Якщо Ви задихаєтесь після підйому на четвертий поверх – у Вас існує проблема за здоров’ям. Якщо Ви не можете піднятись на четвертий поверх – у Вас великі проблеми зі здоров’ям.
Оздоровчі акції у місті Києві для широких мас людей спрямовані головним чином на освіту, привернення уваги людей до власного здоров’я, вимірювання фізіологічних показників здоров’я, пошук можливостей збереження і покращення здоров’я, а в ідеалі – досягнення безпечного рівня здоров’я. І повірте, це можливо.
У Міжнародній класифікації хвороб останнього перегляду існує діагноз – «недостатній рівень фізичної активності». Фізична активність – одна з головних умов міцного здоров’я. Тому запрошуємо взяти участь у оздоровчих заходах Тижня профілактики серцево-судинних захворювань у медичних закладах і тренуваннях в групі під керівництвом чудового тренера з оздоровчої ходи – Шимка Олександра Мусійовича.

 

Головний лікар                                                                               О.Стойка

 

 

 

 

 

 

 

Когут, 468-06-47

 

 

ГОЛОВНА

На початок