Міжнародний день волонтера – 05 грудня 2017 року

У відповідності з наказом Департаменту охорони здоров’я від 03 листопада 2017 року № 647 «Про проведення в місті Києві заходів з нагоди Міжнародного дня волонтера» 05 грудня 2017 року з 9.00 до 17.00 будуть організовані медичні огляди та безкоштовне обстеження волонтерів в рамках Дня відкритих дверей у наступних закладах охорони здоров’я:
- Комунальних некомерційних підприємствах «Консультативно-діагностичний центр» районів міста Києва;
- Київському міському консультативно-діагностичному центрі;
- Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини;
- Жіночих консультаціях Київських міських пологових будинків № 1, 2, 3, 5;
- Перинатальному центрі м. Києва.
Міжнародний день волонтера відмічається в світі щорічно 05 грудня, починаючи з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам країн відмічати саме цей день як день добровольця в ім’я економічного і соціального розвитку. В усьому світі, за даними Організації Об’єднаних Націй, налічується 140 мільйонів волонтерів.
Волонтерство базується на добровільності, співчутті, солідарності з ідеями та потребами інших людей, на глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час, сили та натхнення волонтери присвячують громадським ділам, програмам взаємодопомоги та просвіти. Добровільна праця на благо інших людей дуже важлива для особистісного зростання і благополуччя суспільства в цілому.
Прототипом сучасних волонтерів були самаритяни біблійних часів. Але історія сучасного волонтерського руху бере свій початок із середини  ХІХ сторіччя. У 1859 році французький письменник Жан Анрі Дюнан під час кривавих подій австро-італо-французької війни запропонував створити Червоний Хрест – організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим і полоненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюнаном, волонтерські організації всього світу керуються й досі. Вони закладені у Загальній декларації волонтерів, прийнятій на XVІ Всесвітній конференції волонтерів 2001 року в Амстердамі. На сьогодні засновано Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби під егідою ЮНЕСКО зі штаб-квартирою у Парижі.
В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали в цій сфері називали добровольцями, доброчинцями, альтруїстами. У нові часи волонтерство офіційно визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року №1895, якою затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Постанова втратила чинність, коли Верховна Рада України 19 квітня 2011 року ухвалила Закон України №3236-VI «Про волонтерську діяльність». Відповідно до Закону, «волонтерська діяльність - це добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги». Волонтерська допомога – роботи та послуги, що безоплатно виконуються і надаються волонтерами та волонтерськими організаціями. Волонтерська діяльність є формою благодійництва. Водночас законодавець закріпив, що безоплатне виконання робіт або надання послуг особами, яке має одноразовий характер або здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин, не є волонтерською діяльністю. Сприяє розвитку волонтерського руху ухвалений Верховною Радою України 05 березня 2015 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів щодо волонтерської діяльності».
Добровільні ініціативи поширюються на будь-яку сферу людської діяльності - роботу з соціально-незахищеними верствами населення (інвалідами, людьми похилого віку, бездомними), роботу в рамках неформальної освіти, вирішення конфліктів, екологічного захисту, спорту тощо. В умовах військового конфлікту в Україні допомога волонтерів, надана  армії, внутрішньо переміщеним особам, громадянам, які постраждали від воєнних дій, неоціненна. Найпомітнішими волонтерськими організаціями стали волонтерське об’єднання «Народний тил», до якого належать «Колеса народного тилу» (постачання машин до АТО) «Медичний народний тил» (постачання ліків до АТО), Help Army, Фонд оборони України, «Крила Феніксу», «Армія SOS», «Народний проект», Волонтерська сотня. Перелік волонтерських організацій набагато ширший і включає тисячі організаційних утворень і людей, які одноосібно займаються волонтерською діяльністю. Масштаби діяльності волонтерів в Україні нині показують, що рівень громадської свідомості в наших співгромадян значно зріс, про що свідчать і дані про світовий індекс благодійності, який щороку вираховується Charity Aid Foundation (Благодійний фонд, що був заснований 1924 року у Великій Британії) на основі даних щорічного дослідження Інституту Ґеллапа.
Волонтерська діяльність буде існувати доти, поки існують потреби людей у тій чи іншій допомозі, особливо тоді, коли підтримка державою своїх громадян з-за браку ресурсних можливостей обмежена.

 

Твитнуть
ГОЛОВНА

На початок