pnevmonia

Всесвітній день пневмонії – 12 листопада 2018 року

Тема: «Зупинити пневмонію»

Всесвітній день пневмонії заснований у 2009 році для підвищення обізнаності людей у світі про небезпеку хвороби, сприяння засобам профілактики і лікування. Пневмонію називають головним вбивцею маленьких дітей. Пневмонія і діарея досі віднімають життя великої кількості дітей у країнах, що розвиваються. Щорічна кількість випадків захворювання на пневмонію у дітей до 5 років становить приблизно 150 мільйонів, щорічних випадків смерті від пневмонії - приблизно 2 мільйони. Найбільш суттєвий внесок у боротьбі з пневмонією належить вакцинації проти кору, гемофільної, пневмококової інфекції.

В цьому році в семи країнах Європейського регіону (Греції, Грузії, Італії, Російській Федерації, Сербії, Україні, Франції) було зафіксовано спалах захворюваності на кір у дітей і дорослих. В усіх перелічених країнах зареєстровані випадки смерті, пов’язані з хворобою. Більше за всіх постраждала Україна, де кількість хворих перевищила 32 тис. осіб, що складає більше половини від загального числа інфікованих в масштабах регіону. Більшість смертельних випадків кору виникає із-за ускладнень, пов’язаних з цією хворобою. Частіше за все ускладнення розвиваються у дітей у віці до 5 років або у дорослих людей старше 20 років. Найбільш серйозні ускладнення пов’язані з тяжкими інфекціями дихальних шляхів, таких як пневмонія. Тяжкий перебіг кору є більш вірогідним у дітей, які погано харчуються, особливо у тих, хто має нестачу вітаміну А, у кого імунна система ослаблена ВІЛ/СНІДом або іншими хворобами. Для попередження спалахів необхідно забезпечити не менше як 95-процентну вакцинацію, особливо тих дітей, підлітків та дорослих, які в минулому пропускали планову вакцинацію.

Інші потенційно ефективні заходи профілактики пневмонії серед дітей молодшого віку включають стимулювання виключно грудного вигодовування протягом перших місяців життя, зниження рівнів забруднення атмосферного повітря у приміщеннях, ефективне лікування хвороби. Кожна дитина, незалежно від того, де вона народилась, заслуговує на доступ до вакцин, що рятують життя, та ліків.

Особлива група ризику – люди похилого віку, які через вікову інволюцію імунної системи та наявність хронічних захворювань дуже чутливі до пневмококу, грипу, інших респіраторних інфекцій. Пневмокок викликає тяжкі пневмонії, гострі отити. У Фінляндії і Бразилії вакцина проти пневмококу допомогла значно знизити захворюваність пневмонією літніх людей. Вона ефективна для дітей першого року життя, пацієнтів з хронічною обструктивною хворобою легень.

ГОЛОВНА

На початок