den-sercja-2018

Всесвітній день серця – 29 вересня 2018 року

Девіз: Make your promise. My heart, your heart»
«Дай обіцянку серцю, всім серцям»

Всесвітній День серця вперше був організований у 1999 році за ініціативи Всесвітньої Федерації серця. Акцію підтримали ВООЗ, ЮНЕСКО та інші впливові організації. Спочатку День проводився у останню неділю вересня, а з 2011 року дата проведення фіксована – 29 вересня.

Серцево-судинні хвороби обумовлюють 17,5 мільйона смертей у світі щорічно. До 2030 року, якщо тенденції будуть збережені, втрати становитимуть 23 мільйони. День серця відіграє вирішальну роль у підвищенні обізнаності окремих людей, сімей, спільнот та урядів щодо можливостей профілактики серцево-судинних хвороб, в тому числі захворювань серця та інсульту, зниження тягаря передчасної смерті, що допомагає людям скрізь жити довше, краще, здоровим життям. Поширення знань про здоровий спосіб життя може надихнути людей до життєво важливих змін у своїй долі.

Кожного року тема Всесвітнього дня серця змінюється і стосується різних аспектів збереження здоров’я. В цьому році девізом став заклик дати обіцянку нашим серцям вести рухливий спосіб життя, харчуватися більш здоровою їжею, відмовитись від тютюнокуріння та зловживання алкоголем. Як відомо, 80% передчасних смертей від серцево-судинних захворювань можливо уникнути, якщо контролювати чотири основних фактори ризику – вживання тютюну, шкідливе вживання алкоголю, нездорове харчування та фізичну бездіяльність. Навіть маленькі зміни у способі життя змінюють на краще стан здоров’я судин і серця: це 30 хвилин фізичної активності на день, піші та велосипедні прогулянки, зменшення споживання продуктів з високим вмістом жиру, цукру та солі, здорове шкільне харчування дітей, відмова від шкідливих звичок.

Тютюнокуріння та вплив пасивного куріння обумовлюють майже 10% серцево-судинних захворювань. Але відмовитись від куріння стало легше. На сьогодні всі бажаючі можуть скористатись Сервісом з надання допомоги у припиненні куріння, який працює під егідою ВООЗ. Психологи гарячої телефонної лінії 0-800-50-55-60 (www.stopsmoking.org.ua) пройшли навчання у спеціалістів Київського міського центру здоров’я. Протягом двох років після припинення куріння ризик ішемічної хвороби серця суттєво знижується. Після 15 років відмови від куріння ризик розвитку серцево-судинних хвороб повертається до рівня некурців.

Якщо комп’ютер дає збій, його рекомендовано перезавантажити. Так і людина може розпочати життя з чистого листа, переглянувши свої можливості оздоровлення. Тягар серцево-судинних захворювань може бути знижений і діяти необхідно негайно.

ГОЛОВНА

На початок