Свято водохрещі. Поради для загартування в ополонці

otto

Для того, щоб зимове купання, особливо на свято Водохрещі, було більш безпечним та комфортним зверніть увагу на інформацію від лікарів.
Зимове купання, зокрема купання в ополонці, – найвища форма загартування холодом. Фактично, це великий фізичний та психоемоційний стрес. Воно викликає максимальне напруження всіх фізіологічних механізмів терморегуляції і викликає активізацію діяльності практично всіх органів і систем. Безпосередньо після купання в ополонці підвищується частота серцевих скорочень, посилюється кровообіг, активізуються ендокринна, імунна та нервова системи.
Але треба зауважити, що при серцевій недостатності, гіпертонії, ревматизмі, туберкульозу легень, захворюваннях нирок, багатьох інших гострих і хронічних захворюваннях таке купання протипоказано. Якщо, навіть Ви перевтомлені, відчуваєте себе не в тонусі, без настрою, можливо роздратованими, пригніченими - відкладіть купання до кращих часів.
Взагалі при загартуванні важливо дотримуватись принципів поступовості, послідовності та систематичності.
Тому якщо ви хочете розпочати загартовуватися купанням в ополонці, спочатку порадьтесь з лікарем і пам’ятайте про наступні практичні поради:

Бувайте здорові!

 

ГОЛОВНА

На початок